Książka „Cudowny Medalik. Opowieść o świętej Katarzynie Labouré”

Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu ukazała się kolejna wspaniała książka dla dzieci mniejszych i większych. Tym razem to „Cudowny Medalik. Opowieść o świętej Katarzynie Labouré” autorstwa Mary Fabyan Windeatt, bogato ilustrowana w kolorze przez Pawła Kołodziejskiego.

„– Siostro, to nie mogło się stać! – stwierdził ksiądz. – To wszystko było tylko snem.

Lecz siostra Katarzyna zaprzeczyła głową z dziecięcą pewnością.

– Ależ ojcze! Widziałam Najświętszą Pannę, tak jak teraz widzę ciebie. Chciała, aby natychmiast zrobiono medalik, tak żeby ludzie mogli zacząć go nosić i otrzymywać łaski.

Ojciec Aladel po prostu nie mógł uwierzyć, że Nasza Pani objawiła się siostrze Katarzynie Labouré życząc, by zrobiono medalik. Przecież siostra Katarzyna było dopiero nowicjuszką!

– Zapomnij o wszystkim – powiedział. – Módl się i zachowuj jak inne siostry.

Katarzyna, będąc posłuszną, starała się zapomnieć, lecz Matka Boża przyszła znowu! I znowu poprosiła o zrobienie medalika.”

Czy życzeniu Naszej Pani stało się zadość? Czy ojciec Aladel w końcu uwierzy w Jej przyjście? I jak wielkie były łaski, które obiecała noszącym z nabożeństwem Cudowny Medalik.

Ta książka odpowiada na te pytania, mówi również o drugiej matce Katarzyny, o upartym, starym Janie, który nie chciał mieć nic wspólnego z medalikiem, oraz o wielkim sekrecie siostry Katarzyny.

Krótko mówiąc, znajdziesz tu fascynującą opowieść o tym, co się stało, gdy Najświętsza Maryja Panna objawiła się młodej św. Katarzynie Labouré.