„Przygody Piotrka i Uli, czyli jak przygotować się do I Komunii Świętej”

Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu ukazała się klasyczna książka dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. To „Przygody Piotrka i Uli, czyli jak przygotować się do I Komunii Świętej” Eryki Gösker zilustrowana w kolorze przez Artura Janickiego.

“Już tylko tydzień! W środę i piątek Piotrek i Ula idą do kościoła, by przećwiczyć sposób przystępowania do Komunii Świętej. W ławkach siedzą już starsze dzieci i z zaciekawieniem przypatrują się bliźniętom. Rodzice zajęli zaś miejsca z tyłu za dziećmi.

Piotrek i Ula są najmniejsi w całej grupie; ale potrafią zachować się nie gorzej od innych. Tak samo pięknie, jak i starsze, podchodzą do ołtarza ze złożonymi rękoma i klękają przy balustradzie. Muszą się nauczyć wszystkich ruchów, by w niedzielę był porządek.

W sobotę rano znów idą do spowiedzi, bo jutro przecież przyjmą Komunię Świętą. Pan Jezus musi mieć serca całkiem czyste. Piotrek nie boi się ani trochę. Bo to już drugi raz; a i grzechy ma tylko takie malutkie. Mama, która siedzi z tyłu za nimi, jest zadowolona ze swych bliźniąt, i myśli: „Choć najmłodsze, ale są bardzo dobrze przygotowane”. Tak samo sądzi i ksiądz proboszcz, który słucha ich spowiedzi.”

Ta książka to zbiór klasycznych, pięknych i inspirujących opowiadań o przygotowaniach Piotrka i Uli, rodzeństwa bliźniąt, do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej, opracowany przez ks. Stanisława Klimaszewskiego MIC na podstawie opowiadań Eriki Gösker, a także B. P. Mongoura i Wilhelma Hünermanna. Lektura każdego opowiadania będzie nieocenioną pomocą dla Czytelnika – dziecka przygotowującego się do niezapomnianych dni przyjęcia tych sakramentów po raz pierwszy w życiu.

Książkę możesz kupić tutaj.