Książka WDS „Rachunek sumienia, czyli owocne odbycie spowiedzi”

Na rynku wydawniczym pojawiła się wyśmienita, tradycyjna i bardzo przydatna książeczka, kolejna nowość Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu. To „Rachunek sumienia, czyli owocne odbycie spowiedzi”.

Ta wspaniała i praktyczna broszura wyjaśnia jasno i sumiennie jak odbyć dobrą spowiedź, ale o wiele bardziej szczegółowo niż większość katechizmów. Zawiera rachunek sumienia (wraz z omówieniem sumienia szerokiego, skrupulatnego i wątpliwego), omawia żal i jego konieczne rodzaje, unikanie bliskich okazji do grzechu, właściwą spowiedź przed kapłanem i pokutę wyznaczoną przez niego. Broszura wyjaśnia również czym jest doskonały i niedoskonały żal oraz jak wykonać akt żalu doskonałego. Rozważa tematy świętokradzkiej spowiedzi, jak naprawić złą spowiedź i powody spowiedzi generalnej. Omówiono również spowiedź z grzechów lekkich, jak również dobrodziejstwa częstej spowiedzi.

Książka prowadzi Czytelnika przez przygotowanie dobrej spowiedzi, włączając rachunek sumienia, bazujący na Dziesięciu Przykazaniach, przykazaniach kościelnych, siedmiu grzechach głównych, obowiązkach poszczególnych stanów, i uczynkach miłosierdzia co do duszy i ciała. Zawiera również rozważania o wzbudzeniu żalu i o modlitwie przed spowiedzią.

To jest naprawdę najbardziej wartościowa książeczka o spowiedzi, zawierająca tradycyjne nauczanie Kościoła o sakramencie pokuty – sakramencie, który jest zbawieniem dla pozostających w grzechu ciężkim – sakramencie tak zaniedbanym a łatwym środku wzrostu świętości dla wszystkich katolików.

Książkę możesz kupić tutaj.