„Maksymilian Kolbe – Święty od Niepokalanej” br. Francisa Kalvelage’a FI

Nakładem sandomierskiego wydawnictwa diecezjalnego ukazał się kolejny tom bestsellerowej serii „Niepokalana”. To przebogata książka pod redakcją br. Francisa Mary Kalvelage’a FI zatytułowana „Maksymilian Kolbe – Święty od Niepokalanej”.

Maksymilian Kolbe wzbudza dwie przeciwne reakcje – od czci należnej „świętemu naszych trudnych czasów” do oskarżeń o antysemityzm czy o herezję w nauczaniu o Maryi. W takim razie nie powinien być nigdy kanonizowany przez Kościół! Tak się jednak składa, że oskarżający o. Kolbe o fanatyzm są jednocześnie bardzo uprzedzeni do Kościoła katolickiego – obiektu ich wzgardy i nienawiści. Ignorują fakty i tworzą fałszywy obraz człowieka, którego katolicy czczą jako świętego.

Nie przeczy się dziś, że św. Maksymilian postąpił heroicznie oddając życie za współwięźnia w Auschwitz. Jednak ten kapłan, czciciel Maryi, apologeta, lojalny syn Kościoła niezbyt pasuje do zeświecczonego społeczeństwa, które oddzieliło Boga od życia codziennego. Odstaje od wygodnych, światowych standardów – od naszej „kultury śmierci”, stanowiąc prawdziwe zagrożenie dla królestwa księcia tego świata oraz tych, którzy odrzucają Chrystusa Zbawiciela i Maryję Niepokalaną.

„Niech ta bogata antologia zainspiruje nas wszystkich do coraz większego głoszenia prawdy i miłości Niepokalanej, prowadząc ku nowej cywilizacji miłości…” – dr Mark Miravalle.

„Św. Maksymilian należy do największych świętych i patrzących w przyszłość umysłów, które pojęły, czciły i głosiły tajemnice Maryi” -Paweł VI.

„Miłość do Maryi Niepokalanej rzeczywiście stanowiła centrum jego życia duchowego, owocną inspirującą podstawę jego działalności apostolskiej… Najbardziej żałował, że Maryja Niepokalana nie była wystarczająco znana i kochana za przykładem Jezusa Chrystusa i jak uczy nas tradycja Kościoła i przykład świętych” – Jan Paweł II.

Książkę możesz kupić tutaj.