„Czar Bożego Narodzenia” w opracowaniu ks. Stanisława Klimaszewskiego

Staraniem WDS ukazała się książka dla dzieci chcących dowiedzieć się więcej o Dzieciątku Jezus i Bożym Narodzeniu. To „Czar Bożego Narodzenia” w opracowaniu ks. Stanisława Klimaszewskiego MIC z kolorowymi ilustracjami Artura Janickiego.

Nadszedł wieczór wigilijny. Mieszkanie lśniło czystością. Wieczerza stała już na stole. Zanim przełamano się opłatkiem, ojciec odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Dzieciątka Jezus w Betlejem. Dziesięcioletni Janek i ośmioletnia Basia słuchali uważnie. Gdy ojciec zamknął już księgę Pisma Świętego, oboje zawołali:

– Tato, dlaczego tak krótko opisane jest narodzenie Pana Jezusa? Chcielibyśmy wiedzieć więcej o tym, co działo się wówczas w Betlejem.

– Taki żal czuje wiele dzieci, a nawet i starszych ludzi – odpowiedział tata. – Niestety, święty Mateusz i święty Łukasz już nie żyją i nie mogą nam wytłumaczyć, dlaczego tak mało napisali.

– Ja chciałbym wiedzieć – pytał dalej Janek – czy pośród pasterzy byli również mali chłopcy, tacy jak ja, i co przynieśli w darze Dzieciątku?

– Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w różnych opowiadaniach Bożonarodzeniowych – wtrąciła się do rozmowy mama. – Będziecie je mogli przeczytać w książce, którą otrzymacie w podarunku. Wielu pisarzy kochało Pana Jezusa, dlatego starali się w swoich książkach odpowiadać na pytania dzieci o małych pasterzy i o podarunki. Wydarzenia przez nich opisane nie są jednak w stu procentach pewne, ale najczęściej tylko prawdopodobne.

Ojciec, wskazując na leżącą pod choinką książkę, dodał:

– Znajdziecie w niej również opowiadania o tym, jak dziś, w naszych czasach, dzieci przeżywają Boże Narodzenie w różnych krajach Europy, Ameryki i Azji.

Książkę można kupić tutaj.